Menu

Medarbejdere

Vi er et team sammensat af 9 udvalgte kompetenceprofiler. Vi sætter altid det stærkeste team til dine opgaver.

Teamet

Jesper Olsen

Direktør

Jesper er stifter og daglig leder i JO Informatik. Han er virksomhedens innovative sjæl og har udviklet softwareløsninger siden 1988.

 

jesper@jo-informatik.dk

(+45) 40 61 99 67

Tina Kepka

Tina Kepka

Forretningsudvikler

Tina har en mangeårig baggrund fra HR og ledelse og har især beskæftiget sig med udviklingen af små og mellemstore virksomheder. Tina sidder desuden i bestyrelsen for bl.a. Connect Denmark, hvis formål er at hjælpe start-ups og scale-up virksomheder.

 

tina@jo-informatik.dk

Lisbeth Jensen

Sekretær

Lisbeth står for vores bogføring samt kontorets daglige drift. Hun sørger desuden for, at alle trives på kontoret.

 

lisbeth@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67 (reception)

Rune Madsen

Seniorudvikler

Rune er uddannet civilingeniør (cand. polyt.) på DTU. Rune arbejder bl.a. med front end og back end løsninger til FilArkiv og elsker nyudvikling med offentlige grunddata og geodata i WebGIS løsninger.

 

rune@jo-informatik.dk


(+45) 31 79 48 60

Steffen G. Pedersen

Seniorudvikler

Steffen er softwareudvikler og uddannet datamatiker. Steffen arbejder primært med FilArkiv og videreudvikling af ekstramoduler.

 

stpe@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 54

Michael Eiland

Michael Eiland

Seniorudvikler

Michael er softwareudvikler og arbejder primært med FilArkiv Web frontend løsninger og backend Web API.

 

michael.eiland@jo-informatik.dk

(+45) 31 68 18 56

Valdas Zabulionis

Valdas Zabulionis

Softwareudvikler

Valdas er i vores stærke udviklingsteam, hvor han arbejder med C# og Azure teknologier. Valdas er i gang med en uddannelse som BSc i Datalogi ved Københavns Universitet.  

 

valdas@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 58

Christine Wiberg

Christine Wiberg

Datateknikerelev

Christine er begyndt hos os som programmeringselev og skal sidde på skolebænken og arbejde for os i tre år mere. Som elev er Christine involveret i mange forskellige projekter for at øge forståelsen for faget og få hands-on erfaring.

 

christine@jo-informatik.dk

Nisha Thamizuddin

Nisha Thamizuddin

Trainee

Nisha har en kandidatgrad i datalogi og er begyndt hos os som trainee for at oparbejde erfaring som softwareingeniør. Som led i traineeforløbet kommer Nisha til at arbejde med vores forskellige produkter og softwareudvikling.

 

nisha@jo-informatik.dk

Klar til næste softwareprojekt?

Lad os mødes over en kop kaffe. Det kan være begyndelsen på et stærkt samarbejde.